Povlakování PVD

(Physical Vapour Deposition)

Jedná se o tvrdou kluznou vrstvu, která se vyvíjí od počátku osmdesátých let, nanášenou odpařováním pevné fáze v tloušťce 1-10µm. Šetří náklady na obrábění, lisování a všech aplikací u kterých je důležité zajistit co nejmenší tření a co nejvyšší výdrž před opotřebením.

1. Obráběcí nástroje                

Povlakování výrazně zvyšuje životnost jak ostří, tak i celého nástroje. Povlak volíme vždy individuálně na základě nejrůznějších situací se kterými se můžete v obrábění setkat. Povlakování nástrojů ve většině případů šetří čas a hlavně peníze zákazníků.

2. Tvářecí a lisovací nástroje

Hlavní předností je razantní snížení tření a nalepování tvářeného materiálu na formy a razníky. Nástrojům jsem schopni povlakováním zvýšit jejich životnost a snížit náklady firem na výrobu, opravy a výměny nástojů. Povlak je zapotřebí vždy přizpůsobit dané aplikaci.

3. Dekorativní součásti          

Povlaky mají nejen vysokou tvrdost a otěruvzdornost, ale také mají velkou barevnou škálu (např. zlatou, stříbrnou, modrou, adt.) Tím se také stávají atraktivní pro dekorativní aplikace.

4

Ukázky produktů

Chcete vědět více?

Rádi byste se zeptali na konkrétní projekt nebo sháníte partnera do budoucna? Neváhejte nám napsat, stačí použít tlačítko níže. Pro ty, kdo si raději povídají jsme k dispozici na telefonním čísle +420 739 268 489.